Forum Lubelskie Forum Akwarystyczno-Terrarystyczne Strona Główna Lubelskie Forum Akwarystyczno-Terrarystyczne
Lubelskie Forum dla Akwarystów i Terrarystów
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z wodą w nowym akwa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lubelskie Forum Akwarystyczno-Terrarystyczne Strona Główna -> Inne pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jarek_75
Drobniczka



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 25
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie 20:44, 08 Lip 2007    Temat postu: Problem z wodą w nowym akwa

Od 2 tyg mam zalany zbiornik, jeszcze bez obsady. Zbiornik 216 L filtr zew Tetra EX 700, oświetlenie 2 x30W 10 godz/dzień. Od kilku dni na powierzchni akwarium pojawiło się coś białego nie jest to piana wygląda na delikatny osad pływający po powierzchni akwarium. Zaczął się pojawiać na liściach roślin. Woda w akwarium można powiedzieć kryształ. Parametrów wody jeszcze nie mierzyłem dopiero mam zamiar kupić testy. Co to jest czy to jakaś odmiana glonów ? Jak się tego pozbyć ? Czym to jest spowodowane ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
q.stress
Gupik



Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Nie 21:24, 08 Lip 2007    Temat postu:

Mieliśmy dokładnie to samo - najpierw biały osad na powierzchni, potem na szybach i roślinach. Prawdopodobnie są to okrzemki w jakimś początkowym stadium. Po starciu, właściwie zeskrobaniu ich z szyb i z roślin zaczęły przybierać brunatną barwę. Osad z powierzchni wybieraliśmy czystą szmatką. Po miesiącu zaczęły znikać same, po dwóch nie było ich już prawie wcale, więc zalecamy cierpliwość...
Załączam fotkę -jak to u mnie wyglądało:
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jarek_75
Drobniczka



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 25
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie 21:46, 08 Lip 2007    Temat postu:

Dokładnie tak to wygląda jak u Ciebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
q.stress
Gupik



Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Pon 23:51, 13 Sie 2007    Temat postu:

Witaj, Jarku! Ciekawi mnie czy poradziłeś sobie z tym problemem? U mnie pojawiło się to w dojrzałym zbiorniku! Jeśli dałeś radę to się odezwij!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lubelskie Forum Akwarystyczno-Terrarystyczne Strona Główna -> Inne pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin